Ana Sayfa Gündem 10 Nisan 2018 230 Görüntüleme

‘AMAÇ; 2019’DA İKTİDAR OLMAK’

 

Kırklareli il ve ilçe kadın kolları ikinci eş güdüm toplantısı Babaeski’de yapıldı.

Haber; Ezgi Balmumcu

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli il ve ilçe kadın kolları Babaeski’de bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Kırklareli il ve ilçeleri ile gerçekleştirdiği toplantıyı, Babaeski CHP İlçe binasında yaptı. 8 Nisan Pazar günü yapılan toplantıya katılım sağlayan isimler arasında, Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl ve yönetim kurulunun ev sahipliği eşliğinde,Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Deyrin, Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Erken Çoraklı, Vize İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kuşlar, Pınarhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Tabak, Pehlivanköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Melahat Pektaş, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel İnanç ve yönetim kurulu üyeleri ile Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nıneşi Hülya Hacı vardı. Toplantının açılış konuşmasını Babaeski CHP Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl gerçekleştirdi. Başkan Bingöl yaptığı konuşmada şunları aktardı;

‘’Sizleri Babaeski’de görmekten büyük onur ve gurur duyuyorum, hepiniz hoş geldiniz.

Kırklareli il kadın kolları başkanımız Zehra Deyrin Hanımefendi ve yönetim kurulu tarafından planlanıp organize edilen ilkini CHP Vize İlçe Kadın Kolları Başkanı ve yönetiminin ev sahipliği yaptığı eşgüdüm , koordinasyon toplantısının ikincisini Babaeski ‘de gerçekleştirmekten dolayı gururluyuz .

Her ay yapılan planlı faaliyetlerimizden biri olan eşgüdüm toplantıları bizler için çok önemlidir. İl ve ilçe yönetimleri arasında uyumun sağlanması ve ilişkilerinin en yüksek toplam verimi, en kolay şekilde sağlayacak bir düzen içerisinde gerçekleşmesi için bir eylem birliği gütmeyi kapsar. Bu toplantı birbirimizi görmekten öte önemli bilgi alışverişi, ortak dil kullanma, sorunlara çözüm yolları bulma ve amaca ulaşmayı hedefler.

12 ocak 2018 günü sizlerin gözetiminde yapılan seçimle ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, Babaeski Kadın Kolları görevini devir teslim alarak yürütmeye başladık.

Geçen 3 aylık süre zarfında gerek örgüt tarafından yapılması istenen , gerekse yerel ihtiyaçlardan doğan bir çok faaliyeti bir yol haritası yaparak elimizden geldiğince yapmaya gayret sarf ettik.  Bunlardan belli başlı olanları en genel halde şöyle sıralayabilirim;

1.yerel yöneticilerle tanışma , bilgi alış verişi, koordinasyon

2 Genel Merkez ve İl Kadın Kolları Başkanlık Seçimlerine katılım

3.Öze l günlerde kutlama ve törenlere katılım

4.Şeker fabrikalarının kapatılmaması ile ilgili etkinliklere katılım

5.Kadına şiddet, çocuk istismarı ile ilgili eylem

6.Yaşlılarımızla, esnaflarla emekçilerle, üyelerimizle ve halkımızla buluşma ve kucaklaşma. Çizdiğimiz yol haritasına göre bizim amacımız bellidir.

Amaç: 2019da iktidar olma hedefidir.

Bizler kadın olarak nüfusun %50 sini oluşturmaktayız ve çok büyük bir güç olduğumuzu biliyoruz.

Bizler bu ülkede çocuklarımızın eğitim sorunları olduğunu biliyoruz.

Bizler eşlerimizin iş sorunları olduğunu biliyoruz.

Bizler filelerin boşaldığını, tencerelerin boş kaynadığını biliyoruz.

Bu ülkenin kadınları bu iktidarda çok büyük sorunlar yaşıyor.

Biz artık ülkemizde ve evimizde huzur istiyoruz. Direnme gücümüz çok büyük .

Hukuk , adalet arayışımızda örgütlü

Birlikteliğimizle başarıya ulaşacağımızı da biliyoruz.

BizleriKuvayıMilliyeci kadınlarız. Nene hatun, kara Fatmaların torunlarıyız

Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu uygarlık yolunda ilerleyen , bir çok haklarını onun sayesinde çok erken elde etmiş aydın kadınlarız. Eşiz, anneyiz , öğretmeniz,ve en önemlisi kadınız. İyiye güzele ve doğruya ulaşmada her zaman elele ve omuz om uzayız.

Hepimiz Kuvayımilliyeciyiz, yurtseveriz, vatanseveriz.Sizlerle birlikte aynı yolda çalışmaktan büyük onur duyuyoruz. Gücümüzü sizlerden alıyoruz.Sayın il kadın kolları başkanımız Zehra Deyrin ‘in de her vesile ile belirttiği gibi dayanışma içerisinde olmamız en büyük gücümüzdür.Hepinizin bildiği gibi sloganımız”dünya yerinden oynar kadınlar birlik olursa”Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.’’

Babaeski CHP Kadın Kolları Başkanı Gül Bingöl, toplantı sonunda, amaca ulaşma yolunda gerekli koordinasyonları yaparak, yol haritasının gözden geçirildiğinin bilgisini vererek tüm katılımcılara ve Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ile İlçe Başkanı Erol Mutlu’ya teşekkür etti.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Babaeski Söz Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.